2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Ansökningsinbjudan - avseende flygledarkompetens till LFVs forskningsverksamhet (FoI)
Beskrivning: Luftfartsverket (LFV) bjuder härmed in leverantörer att lämna in ansökan om deltagande i dynamiskt inköpssystem (fortsättningsvis DIS) avseende flygledarkompetenser till enheten Forskning och Innovation (FoI) enligt de förutsättningar som anges i bifogat upphandlingsdokument.
Intern identifierare: Ä-2025-025256
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34962200 Flygtrafikledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000