Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borr och sågutrustning
Referensnummer: HSN 336-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Borr- och sågutrustning för placering vid operationsavdelningar i Umeå, Skellefteå och Lycksele. Gäller Ortopedi, Thoraxkirurgi och Öron Näsa Halskirurgi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ortopedisk proteskirurgi
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ortopedisk traumakirurgi
Del nr: 2
Ortopedisk fotkirurgi pennfattad utrustning
Del nr: 3
Ortopedisk fotkirurgi pistolfattad utrustning
Del nr: 4
Ortopedisk Precisionssåg
Del nr: 5
Höghastighetsborrar samt borrstål till Öron Näsa Hals
Del nr: 6
Thoraxkirurgisk sternumsåg
Del nr: 7