141001-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Gasformiga bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel Biogas stationstankning
Referensnummer: KS 2020/2313 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndigheter
Karlskrona kommun org nr 212000-0829AB Karlskronahem 556114-6662 Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733 Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834Affärsverken Energi AB 556086-1618 Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255
Produkten
Upphandlingen avser drivmedel Biogas stationstankning
I bemannade stationer skall det vara möjligt att köpa spolarvätska, automattvätt, glykol samt motorolja. Det bör även vara möjligt att köpa AdBlue.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Karlskrona kommun org nr 212000-0829AB Karlskronahem 556114-6662 Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733 Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834 Affärsverken Energi AB 556086-1618 Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255