Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partner för IT-produktförsörjning
Referensnummer: DNRGS180267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar IT-produktförsörjning och därtill närliggande tjänster inom produktområdena klienter, server och lagring, mobiltelefoner och headsets samt kringutrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej