141032-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skyltar – Skyltar och märken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkyltar och märken
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett brett sortiment (ca 250 st artiklar) av skyltar och märken, tavlor, klistermärken, klamrar mm. Materialen består bland annat av aluminium, plåt och plast. Vissa skyltar har krav på reflex.
Intern identifierareKOM-413785
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34928472 Skyltar
Ytterligare klassificering (cpv): 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkyltar och märken