141117-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsstolar för funktionshindrade
Referensnummer: KSN-2020-02320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Med Arbetsstolar för funktionshindrade avses manuella arbetsstolar och arbetsstolar med el-funktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2