141119-2026 - Resultat
Sverige – Röntgenlaboratorier – Röntgenutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRöntgenutrustning
BeskrivningRöntgenutrustning till Tvärförbindelse Södertörn. Utrustningen ska levereras som en paketlösning och ska användas för att analysera stenmaterial.
Intern identifierareKOM-417029
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111200 Röntgenlaboratorier
Ytterligare klassificering (cpv): 38433000 Spektrometrar, 38530000 Diffraktionsapparater, 38582000 Röntgenutrustning för kontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRöntgenutrustning