Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning skalskyddssystem
Referensnummer: LTU-659-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625300 Inbrottslarmssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverantörsoberoende skalskyddsutrustning samt installation av denna i form av inbrott- och passersystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625300 Inbrottslarmssystem, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45233292 Montering av säkerhetsutrustning, 45312200 Installation av inbrottssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 13/06/2019Slut: 12/06/2021
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
1 + 1