141171-2020 - ResultatSverige-Vetlanda: Kulspetspennor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och Skolmaterial
Referensnummer: UH-2019-128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192121 Kulspetspennor
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till anbudsinlämning i samordnad upphandling av Kontors- och skolmaterial tillsammans med de kommunala bolagen Njudung Energi Vetlanda AB och Witalabostäder AB samt Höglandets räddningstjänstförbund. Upphandlingen omfattar kontorsmaterial, förbrukningsmaterial inom skola samt kopieringspapper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192121 Kulspetspennor, 30192123 Fiberpennor, 30192125 Markeringspennor, 30192170 Anslagstavlor, 30192100 Radergummin, 30197643 Kopieringspapper, 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 39292400 Skrivmateriel, 39292000 Griffeltavlor eller andra skriv- eller rittavlor eller skriv- eller ritredskap
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen