141191-2020 - ResultatSverige-Arvika: Hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienprodukter
Referensnummer: Dnr 2019-144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Vi upphandlar Förbrukningsmaterial städprodukter inklusive kem, hygien och papper för kommunen och bolagen.
Hygien- och torkpapper
Sopsäckar och avfallspåsar
Engångsmaterial
Städredskap
Rengöringsmedel
Vi söker en professionell och ärlig samarbetspartner som vi kan ingå ett ramavtal med.
I denna upphandling ingår inte medel som är anpassade för storköksutrustning.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/
Välkommen med ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18930000 Säckar och påsar, 39800000 Rengörings- och polermedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen