2. Förfarande
Förfarande
Titel: Freight Forwarding Services
Beskrivning: Avtalet avser speditionstjänster mellan Sverige och USA för import och- export av cilvil- och militärmateriel mellan våra två länder.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:129:Lot:1