141261-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Presenter och priser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: SR2008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att förse Public Servicebolagen med kompetens och resurser för marknadsföring och profilering där profilprodukter är ett av instrumenten.
Public Servicebolagen eftersöker leverantörer som kan tolka det budskap kring begreppet public service och de värden man vill förmedla, samt leverantörer som har ett brett spektrum av profilprodukter och som har erfarenhet av och kan bistå Public Servicebolagen med rådgivning avseende profilprodukter för varumärkesbyggande.