141329-2021 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skydds- och varselkläder, yrkeskläder, handskar och skor
Referensnummer: 20/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skydds- och varselkläder, yrkeskläder samt arbetsskor- och handskar för kommunens verksamheter.