Huvudsaklig CPV-kod 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Diarie- och ärendehanteringssystem till Region Västmanland, Folktandvården Västmaland AB samt Svealandstrafiken AB.
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av nyttjanderätt till Diarie- och ärendehanteringssystem (systemet) med tillhörande support och underhåll i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.