Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal körkortsutbildning- Region Stockholm
Referensnummer: A467.834/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80411000 Trafikskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser körkortsutbildning som ska säkerställa Polismyndighetens behov av körkortsutbildning i Region Stockholm. Upphandlingen är delad i nedan avtalsområden:
1. City
2. Nord
3. Syd
4. Gotland
Anbud kan lämnas på ett eller flera avtalsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80411000 Trafikskoletjänster, 80411100 Tjänster för körkortsprov, 80411200 Körlektioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen