See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Kabelutsättning
Beskrivning: Vattenfall Eldistribution AB upphandlar ramavtal för tjänsten "Kabelutsättning".
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mellersta Norrland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Nordvästra Götaland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nordöstra Götaland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Norra Norrland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Roslagen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Stockholm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Sydvästra Götaland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Sydöstra Götaland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Bergslagen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Uppland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116910:Lot:10