2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska Konsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende Tekniska konsulttjänster för utförande av uppdrag av varierande storlek. Samtliga avrop kommer vara uppdrag inom ombyggnationer, nybyggnationer, mindre hyresgästanpassningar och tillbyggnader inom hela Beställarens fastighetsbestånd
Intern identifierare: 2024-00274
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000