2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medieplattform
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att tillhandahålla en modern, säker och användarvänlig medieplattform som stödjer Sveriges domstolar i hanteringen av visuellt material för intern och extern kommunikation. Tjänsten ska i första hand användas för att lagra, organisera och distribuera bilder och mediafiler.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48520000 Programvara för multimedia
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114336:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 72320000 Databastjänster