141539-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasolrökövningsanläggning.
Referensnummer: TK 16.084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverans, montering och driftsättning av gasoldriven övningsmodul för användande vid rökövningar och insatsövningar med olika bemanning och olika övningsscenarion. Modulen ska bestå av 4 st. 40 fots containrar anpassade enligt bifogad kravspecifikation. Leverantören ska stå för montering på en iordningställd yta (Kommunen står för iordningställandet) inom Räddningtjänstens övningsområde vid Lilla Nyby i Eskilstuna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613000 Stora containrar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen