Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter till nya kommunhuset.
Referensnummer: KS/2017:187 050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och installation av AV-produkter till Osby kommuns nya kommunhus. Kommunen avser teckna kontrakt för perioden fr.o.m. undertecknande och i ett (1) år. Leveranser och installationer ska vara klara senast 17.3.2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32232000 Videokonferensutrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen