141554-2022 - ResultatSverige-Lerum: Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av begagnad grävmaskin
Referensnummer: KS21.710/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser inköp av en begagnad larvburen grävmaskin enligt specifikationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen