141556-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Sopmaskiner med suganordning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskin
Referensnummer: KS2022/2107 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser inköp av en (1) sopmaskin till Karlskrona kommun.
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Produkten
Upphandlingen avser köp av sopbil 4-5m3.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144400 Fordon för väghållning, 34144430 Gatsopningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen