141598-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Elektriska pumpar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergrumspump.
Referensnummer: UH-2017-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681200 Elektriska pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun upphandlar en bergrumspump på vägnar av Karlshamns Hamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen