Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilartiklar och giveaways
Referensnummer: RS221137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Produkterna som omfattar denna upphandling är en viktig del av Region Hallands marknadsföring och profilering. Produkterna som efterfrågas är tänkta att vara funktionella och tilltala regionens många olika målgrupper både med estetik och praktiskt fokus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 30192121 Kulspetspennor, 39295200 Paraplyer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen