Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fasta och mobila operatörstjänster - Norrköpings kommun
Referensnummer: UH-2018-120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, Nodra AB, Kommunalförbundet Räddningstjänsten Östra Götaland, Hyresbostäder i Norrköping Aktiebolag (UM) och Upphandlingscenter (ombud) bjuder in till att lämna anbud i upphandling ett kontrakt avseende leverans av fasta och mobila operatörstjänster, enligt vidare beskrivet i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64200000 Telekommunikationstjänster, 72411000 Internetleverantörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen