Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Undersökningar av arter och deras livsmiljöer
Referensnummer: 512-8791-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Skåne inbjuder er härmed att inkomma med anbudsansökan i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem för undersökningar av arter och livsmiljöer (exempelvis naturtyper, biotoper etc.).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90714000 Miljörevision, 90720000 Miljöskydd, 90721700 Skydd av hotade arter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen