141624-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Glasögon – Glasögon till klienter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGlasögon till klienter
BeskrivningKarlstads kommun upphandlar ramavtal för synundersökning och glasögon till klienter (ASF).
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100393:Lot:1