2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utvärderare externfinansierade projekt via dynamiskt inköpssystem
Beskrivning: I egenskap av projektägare har Luleå tekniska universitet återkommande behov av att upphandla utvärderare till externfinansierade projekt, t.ex. olika EU-projekt. Uppdragen varierar beroende på projektens omfattning och karaktär
Intern identifierare: LTU-3672-2018
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Beskrivning: I egenskap av projektägare har Luleå tekniska universitet återkommande behov av att upphandla utvärderare till externfinansierade projekt, t.ex. olika EU-projekt. Uppdragen varierar beroende på projektens omfattning och karaktär.