141705-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Magnetkamera till Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN21-0090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Sörmland upphandlar tre stycken MR kameror inkl. optioner av vilka två ska placeras i Nyköping och en i Katrineholm. Ombyggnation av lokaler har påbörjats och beräknas vara klara under hösten 2021.
Anbud kan lämnas för hela- eller delar av leveransen. Upphandlingen omfattas av två objekt.
Objekt A
Objekt B
Varje objekt/del utgör en separat upphandling som utvärderas och tilldelas var för sig.
För fullständiga uppgifter, se Bilaga 1 Kravspecifikation.
Aktuell upphandling
Upphandlingen omfattar köp av Magnetkameror i enlighet med bifogade bilagor som ligger till grund för upphandlingen. För fullständig omfattning, se Bilaga 1 Kravspecifikation med tillhörande objekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33113000 MRT-utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen