141709-2022 - ResultatSverige-Västra Frölunda: Förvaringsskåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektroniska skåp
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39141300 Förvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs stad, Äldre våd samt omsorgsförvaltningen har för avsikt att upphandla digitala skåp.
Anbudsområdena är uppdelat i tre delar och Göteborgs stad har för avsikt att teckna kontrakt med en eller flera leverantörer.
Anbudsområde 1: Elektroniska medicinskåp, bärbara.
Anbudsområde 2: Elektroniska medicinskåp, fast.
Anbudsområde 3: Elektroniska nyckelskåp, fast.
Komplett leverans av samtliga skåp ska ske senast vecka 52, 2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39122100 Skåp, 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421700 Lådor och skåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen