141709-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten – KV Högsbo Barn och ungdomsavdelning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKV Högsbo Barn och ungdomsavdelning
BeskrivningEntreprenaden omfattar komplett utförande av om- och tillbyggnad av Anstalten i Högsbo i enlighet med handlingarn förtecknade under AFB.32. För mer info se AFA.21. Entreprenaden är uppdelad i två faser, FAS 1 och FAS 2.
Intern identifierareSPF2026-025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten
Ytterligare klassificering (cpv): 45216113 Byggnation av fängelse
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningEntreprenaden omfattar komplett utförande av om- och tillbyggnad av Anstalten i Högsbo i enlighet med handlingar förtecknade under AFB.32. För mer info se AFA.21. Entreprenaden är uppdelad i två faser, FAS 1 och FAS 2.
Intern identifierareKV Högsbo Barn och ungdomsavdelning