Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av skolmoduler Mjölby kommun
Referensnummer: UH-2022-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser uppställning av hyresmoduler tillhörande Blåklintsskolan - två en-plans skolpaviljonger med 4 st. klassrum och 4 st. grupprum per paviljong.Paviljongerna ska vara avsedda för elever i årskurs F-9.
Hyresperioden är 36 månader med möjlighet till förlängning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen