141740-2022 - ResultatSverige-Solna: Smide
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smidesarbeten
Referensnummer: UH-2021-118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316500 Smide
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende reparations- och underhållsarbeten inom byggnadssmide.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316500 Smide, 45223210 Byggnadsverk av stål, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen