Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift- och underhållsentreprenad Trafiksignaler
Referensnummer: TN 2019/0375
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232200 Underhåll av trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Utföra drift och underhåll på kommunens trafiksignaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233294 Installation av trafiksignaler, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen