141777-2020 - ResultatSverige-ÖCKERÖ: Socialvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödd familjehemsvård, Ramavtal - Barn och unga, 0-21 år (med ökat behov)
Referensnummer: 0227/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Verksamhet med familjehem för barn och unga 0-21 år med utökat behov.
Rekrytering av och stöd/handledning/utbildning till familjehem för barn och unga 0-21 år. Familjehemmen ska vara rekryterade, förhandsbedömda och utredda av den aktuella verksamheten samt utredda och godkända av kommunen. Avtal med flera leverantörer. Ramavtalets planerade avtalsperiod är 48 månader. Samtliga ramavtalsleverantörer inbjuds att på nytt lämna anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen