141829-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Clips, suturer och ligaturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer mm, SLL582
Referensnummer: FSN 2021-0403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141120 Clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar suturer och ligaturer samt övriga produkter såsom loop, bomullsband, pledges, sutur-bootis, band/tape för cervix-cerclage, tournique eller likvärdig, tobakspungssuturinstrument, suturbrygga och duratransplantat
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen