141855-2021 - ResultatSverige-Västerås: Tjänster på elområdet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av EL-mäklare, Region Västmanland
Referensnummer: IN-IN20-0348
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
EL-mäklare Aktuell upphandling Upphandlingen avser avtal på Mäklartjänst för El krafthandel enligt beskrivning i bifogad Kravspecifikation och Mall förupphandlings­kontrakt. Upphandlingen genomförs under förutsättning att nödvändiga medel beviljas i kommande budget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen