141911-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, Grönt och Potatis
Referensnummer: 2018/00184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Frukt,Grönt och Potatis åt Landstinget Blekinge inklusive Blekinge Folkhögskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03212100 Potatis, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen