Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemiska analyser
Referensnummer: LTU-478-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar flertalet olika kemiska analyser vid LTU. Detaljerad beskrivning i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen