2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås, larm, brandlarm, passagesystem och övriga säkerhetstekniska installationer
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för inköp av utrustning, system, installation, support, service, reparation, underhåll, tjänster, driftsättning, projektering, årlig revision, programmering, montering, tillverkning, i vissa fall större arbeten i samband med ny-, om- och tillbyggnad, med mera inom: lås larm brandlarm passagesystem värdeförvaring.
Intern identifierare: 815-23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lås, larm, passagesystem och övriga säkerhetstekniska installationer