141988-2020 - ResultatSverige-Umeå: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärsutvecklare Uminova Innovation
Referensnummer: 19133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uminova Innovation i Umeå är en av Sveriges främsta inkubatorer.
Vi upphandlar nu affärsutvecklingskompetens för att förstärka och komplettera vårt eget team och söker konsulter med lång och bred erfarenhet av affärsutveckling och specifikt av startups. Konsultens uppdrag är att stötta affärsidéer/startups i olika faser av deras utveckling enligt den lean startup-metodik som inkubatorn använder. Uppdraget innebär insatser och rådgivning allt ifrån den tidiga verifieringen av kunder och affärsmodeller till bygga team, finansiering och internationella affärer. Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden med fokus på Cleantech, Healthtech samt Skog och jordbruk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kategori 1: Affärsutvecklare med fokus cleantech
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kategori 2: Affärsutvecklare med fokus Healthtech
Del nr: 2
Kategori 3: Affärsutvecklare fokus skog och jordbruk
Del nr: 3