142005-2021 - ResultatSverige-Grums: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulter planutredningar, kulturmiljöutredningar och utredningar inom naturmiljö/grön infrastruktur/ekosystemtjänster
Referensnummer: 2020-0556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulter inom följande tre (3) fackområden: planutredningar/planprogram, kulturmiljöutredningar och naturmiljöutredningar/ekosystemtjänster/grön infrastruktur
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fackområde planutredningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71510000 Tomtundersökningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fackområde kulturmiljöutredningar
Del nr: 2
Utredningar gällande naturmiljö (ej fågelinventering) samt gröni nfrastruktur
Del nr: 3