Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning av enskilda avloppsanläggningar i Älvsbyns kommun (Älvsbyns Energi AB)
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten som upphandlas avser slamtömning av enskilda avloppsanläggningar i Älvsbyns kommun. Totalt töms cirka 850–900 enskilda avlopp årligen. De slamtömningstjänster som uppdragas är heltömning av enskilda avloppsanläggningar såsom slamavskiljare, slutna tankar och minireningsverk.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen