142210-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Kapitalförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFP: Private Equity Investment Platform
Referensnummer: VS2018/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79910000 Kapitalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
The objective with the procurement has been to search and find a private equity platform provider, that would provide assistance and services in connection with the management of the private equity portfolio.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen