Konsultuppdraget avser att tillhandahålla byggprojektledning med flera tjänster för projekterings- och produktionsskede. Även byggledning under projektets förberedande arbeten gällande rivning- och ventilationsarbeten omfattas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen