142226-2020 - ÄndringSverige-Tumba: Konsulttjänster för transportsystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Trafikplanering
Referensnummer: 2019:517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka kommun vill ha en samarbetspartner i form av en generalkonsult som aktivt jobbar tillsammans med Botkyrka mot de visioner, mål och ekonomiska ramar som sätts upp av kommunen inför projektering
Denna ramavtalsupphandling avser Tekniska konsulttjänster – Trafikplanering.