142229-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totaltentreprenad Vårdboende Askenäs Området Odensbacken
Referensnummer: 20/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden består av både nybyggnad, ombyggnad och rivning av vårdboende, i ett omdanat Askenäs blir det ca 8 000 kvm/BTA, fastigheten ligger i centrala Odensbacken.