142229-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detaljprojektering Öster om mässan 7363
Referensnummer: 23/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet är att framställa en detaljprojektering för allmän platsmark för detaljplan 5530.
Konsulten ska ta fram ett komplett underlag för att kunna utföra färdigställandet av vad detaljplan 5530 medger gällande allmän platsmark samt alla övriga arbeten som denna uppdragsbeskrivning medger. Handlingen ska ligga till grund för två utförandeentreprenader (byggata samt färdigställande).