Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1155 Personbil upp till 3,5 ton
Referensnummer: TI 2017-1155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande personbilar upp till 3,5 ton för Södertälje Kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34111000 Herrgårdsvagnar och bilar av sedanmodell, 34111100 Herrgårdsvagnar, 34111200 Bilar av sedanmodell, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen