Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVB-hem Vuxna med missbruk 2020
Referensnummer: KS 2020/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte med upphandlingen är att tillgodose Uppdragsgivarens huvudsakliga behov av externa placeringar för vuxna med missbruk och/eller beroende som tillhandahåller platser för heldygnsvistelse tillsammans med insatser i form av behandling och i vissa fall omvårdnad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen